
-37 %
"LiteWave 16-Port Gigabit Switch PORT: 16× Gigabit RJ45 Ports SPEC: 1U 13-inch Rack-mountable Steel Case FEATURE: Plug and Play"
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: LS1016G
- Greutate: 1.83kg
- Dimensiuni: 34.00cm x 8.00cm x 23.50cm
255,63 Lei
404,25 Lei
Fără TVA: 211,26 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Depth | 140 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Fanless | Yes |
| Forwarding rate | 23.808 Mpps |
| Heat dissipation | 24.42 BTU/h |
| Input current | 0.3 A |
| Jumbo frames | 15000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | FastEthernet |
| LAN-Ports | 5 |
| MAC address table | 8000 entries |
| Montare in rack | Da |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3p, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | No |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Width | 294 mm |




