
-21 %
Dell Pro Slim Essential (QVS1260), desktop slim chassis, 180W PSU, ENERGY STAR Qualified, Intel Core Ultra 5 225 processor (20 MB cache, 10 cores, 10 threads, up to 4.9 GHz, 65W), Intel UHD Graphics, 16GB: 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MT/s, 1TB M.2 PCIe NVMe SSD, No Media Card Reader, No PCIe add-in card, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth wireless card, Dell Optical Mouse - MS116 (Black), Dell Wired Keyboard - KB216 - US International (QWERTY) - Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports (front), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port (front), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port (front), 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with Smart Power On (rear), 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports (rear), Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Power-adapter port: 1 x power-cable connector, Security-cable slot: 1 x Kensington security-cable slot, 1 x padlock ring, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230 or 2280 slot for solid state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for a 3.5-inch hard drive, PCIe: 1 x half-height PCIe x16 slot, 2 x half-height PCIe x1 slots, Memory slots: 2 x UDIMM slots, Memory type: DDR5, Memory speed: 4800 MT/s, Maximum memory configuration: 32 GB, Weight: minimum 3.49 kg, Windows 11 Pro, 3Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, Activate Microsoft 365 - 30 Day Trial
Desktop Business DELL Pro QVS1260 cu procesor Intel Core Ultra 5 225 pana la 4.9 GHz, 16GB DDR5, 1TB SSD, Intel Integrated Graphics, Windows 11 Pro, Black, 3 ani garantie
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: BTO102_QVS1260_EMEA
- Greutate: 5.00kg
- Dimensiuni: 48.50cm x 26.00cm x 39.00cm
5.314,41 Lei
6.758,46 Lei
Fără TVA: 4.392,07 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Bronze |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Antenna type | 2x2 |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth | Da |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cables included | AC |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Capacity-HDD | no-HDD |
| Capacity-SSD | 1TB |
| Chassis type | Slim PC |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 293 mm |
| Destinat pentru: | Business |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Display included | No |
| DisplayPort version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | SFF |
| Efficient cores | 4 |
| Efficient-core base frequency | 2.7 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Format desktop | N/A |
| GPU performance up to | 4 TOPs |
| HDD | None |
| HDD-or-SSD | SSD |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Height | 303.5 mm |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| LAN controller | Realtek RTL8111KD |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Maximum turbo power | 121 W |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Model procesor | 225 |
| Model-procesor | Intel core Ultra 5 |
| Motherboard chipset | Intel Q670 |
| MU-MIMO | Yes |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Non-operating shock | 105 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| Number of front USB ports | 4 |
| Number of processors installed | 1 |
| Number of rear USB ports | 4 |
| Number of SATA III connectors | 1 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| NVMe | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Operating shock | 40 G |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Optical drive type | No |
| PCI Express x1 slots | 3 |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Performance cores | 6 |
| Performance-core base frequency | 3.3 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.9 GHz |
| Placa video dedicata | N/A |
| Power Supply | 180 W |
| Power supply input frequency | 47 - 63 Hz |
| Power supply input voltage | 90 - 264 V |
| Processor base power | 65 W |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Processor cache | 20 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cores | 10 |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 225 |
| Processor threads | 10 |
| Producător procesor | Intel |
| Product colour | Black |
| Product type | PC |
| RAM | 16GB |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Sloturi memorie | 2 |
| Sparsity support | Yes |
| SSD | 1TB |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD interface | PCI Express 3.0 |
| Storage media | SSD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Tip | DDR5 |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Tip RAM | non-ECC |
| Tip stocare | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Total processor performance up to | 23 TOPs |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Trial software | McAfee® Business Protection 1-year,Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Unitate optică | Nu |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Video | Onboard |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 95 mm |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Wireless | Da |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| WLAN controller model | MediaTek MT7920 |












