
-30 %
Dell Pro Slim QCS1255, 180W Bronze PSU, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Silver with Climate+, AMD Ryzen(TM) 7 8700G (16 TOPS NPU, 8 cores, up to 5.1GHz), Integrated Graphics, 16 GB: 1 x 16 GB, DDR5, up to 4800 MT/s, non-ECC, 512GB SSD, Internal speaker, Internal WiFi Antenna, No Optical Drive, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R) wireless card, Wireless Driver, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R), Dell Wired Mouse - MS116 - Black, Dell Wired Keyboard - KB216 - US International (QWERTY) - Black, External ports and slots: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with SmartPower On, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port, Audio port: 1 x global headset port, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Media-card reader Not supported, Power port: 1 x power-cable connector, Security- cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (for a Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5-inch hard-disk drive, 1 x SATA 3.0 slot for slimline optical drive, PCIe: 2 x half-height Gen3 PCIe x1 slots, 1 x half-height Gen4 PCIe x16 slot, Memory slots: 2 x UDIMM slots, Memory type DDR5, Memory speed 4800 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Weight: Minimum: 3.908 kg (8.62 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Desktop Business Dell Pro Slim QCS1255 cu procesor AMD Ryzen 7 8700G pana la 5.1 GHz, 16GB DDR5, 512GB SSD, AMD Radeon 780M, Linux, Black
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: BTO520_QCS1255_EMEA_UBU
- Greutate: 8.00kg
- Dimensiuni: 48.00cm x 40.00cm x 25.50cm
3.862,67 Lei
5.555,82 Lei
Fără TVA: 3.192,29 Lei
| Caracteristici | |
| Altele | M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe |
| Audio | 1 x combo |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Bluetooth | Da |
| Cache | L2: 8 MB L3: 16 MB |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Chipset | Realtek |
| Cip AI integrat | AMD Ryzen AI, pana la 16 TOPS |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Culoare | Negru |
| Destinat pentru: | Business |
| Dimensiune | 293 x 303.5 x 95 mm |
| Display port | 1 |
| Familie placa video | Radeon |
| Familie Procesor | Ryzen 7 8000 Series |
| Format desktop | N/A |
| Frecventa memorie | 4800 MHz |
| Frecventa procesor | 4.20 GHz |
| Frecventa turbo max | 5.10 GHz |
| Frecventa turbo max. | 5.10 GHz |
| Greutate | 5.68 kg |
| HDD | None |
| HDMI | 1 |
| Kensington lock | Da |
| LAN | 1 Gbps |
| Max TDP | 65 W |
| Memorie inclusa | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Model | ALC3204 |
| Model placa video | AMD Radeon 780M |
| Model procesor | 8700G |
| Monitor inclus | Nu |
| Mouse | Da Mouse Optic Dell MS116, USB, Black |
| Nucleu | Phoenix |
| Numar nuclee | 8 |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Numar Thread-uri | 16 |
| PFC | Activ |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 780M |
| Producator placa video | AMD |
| Producător procesor | AMD |
| Recomandat | Small Office |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| SATA III | 2 |
| Security lock | Da |
| Serie placa video | AMD Radeon Series |
| Sistem de operare | Ubuntu Linux |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Slot 1 | 16 GB |
| Slot M.2 | 1 x M.2 2230/2280 (stocare) 1 x M.2 2230 (WiFi/BT) |
| Slot PCI Express x1 | 1x PCIe 3.0 |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 4.0 |
| Sloturi memorie | 2 |
| Socket procesor | AM5 |
| Solid state drive | Da |
| SSD | 512GB |
| Stocare inclusa | Da |
| Sunet | HD Audio |
| Suport DirectX | 12 |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Sursa | 180 W Bronze |
| Tastatura | Da Tastatura Dell KB216, USB, Black |
| Tehnologie | 4 nm FinFET |
| Tip | DDR5 |
| Tip carcasa | Small Form Factor |
| Tip memorie | DDR5 |
| Tip procesor | AMD Ryzen 7 |
| Tip RAM | non-ECC |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Tip stocare | SSD |
| Unitate optică | Nu |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| USB Type C | 1x USB 3.2 Gen 1 Tip-C |
| USB Type-C | 1x USB 3.2 Gen 1 Tip-C |
| Versiune OS | 24.04 LTS |
| Wireless | Da |












