

-36 %


Memorie RAM notebook Kingston FURY Impact, 32GB, DDR5, 5600MHz, CL40, 1.1v, Dual Channel Kit
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: KF556S40IBK2-32
- Greutate: 0.05kg
- Dimensiuni: 17.00cm x 9.50cm x 1.50cm
2.785,24 Lei
4.348,33 Lei
Fără TVA: 2.301,85 Lei
Garanție: 999 luni| Caracteristici | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Capacitate | 32 GB |
| Capacitate memorie RAM | 32GB |
| CAS latency | 40 |
| Component for | Laptop |
| Cooling type | Heatsink |
| Depth | 69.6 mm |
| ECC | No |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Height | 30 mm |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Yes |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| JEDEC standard | Yes |
| Kit | Nu |
| Kit dual channel | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Latenta | 37 - 40 CL |
| Lead plating | Gold |
| Master (outer) case gross weight | 1.28 kg |
| Master (outer) case height | 101.6 mm |
| Master (outer) case length | 311.2 mm |
| Master (outer) case width | 203.2 mm |
| Memory clock speed | 2800 MHz |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Module configuration | 2048M x 64 |
| On-Die ECC | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Package depth | 14 mm |
| Package height | 171.5 mm |
| Package weight | 42.69 g |
| Package width | 95.3 mm |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Programming power voltage (VPP) | 1.8 V |
| Refresh row cycle time | 295 ns |
| Row active time | 28.56 ns |
| Row cycle time | 48 ns |
| SPD profile | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Tensiune alimentare | 1.1 V |
| Tip | DDR5 SODIMM |
| Weight | 17.77 g |
| Width | 3.8 mm |
| _Frecvența memorie RAM | 5600MHZ |
| _Tip memorie RAM | DDR5 |













