
-38 %
Monitor AOC 15.6" 16T3EA, Diagonal (inch): 15.6, Diagonal (cm): 39.5, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920x1080, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 700:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 85/85, VESA Wallmount: 50x50, Tilt: Yes, Pivot: Yes, USB Hub: 1x USB-C (DP Alt), USB-C: 1x USB-C (DP Alt), AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor AOC 15.6" 16T3EA
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: 16T3EA
- Greutate: 2.30kg
- Dimensiuni: 48.00cm x 11.00cm x 32.00cm
592,34 Lei
956,38 Lei
Fără TVA: 489,54 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC (power) in | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Backlight type | W-LED |
| Bezel thickness type | SNB (Super Narrow Bezel) |
| Boxe integrate | Nu |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Cables included | AC, USB Type-C to USB Type-C |
| Carrying case | Yes |
| Certification | True |
| Compliance certificates | CB, CE, EAC, Federal Communications Commission (FCC), REACH, RoHS, cTUVus, WEEE |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Contrast ratio (typical) | 700:1 |
| Culoare monitor | Negru |
| Depth (with stand) | 9.9 mm |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Detachable stand | Yes |
| Diagonala monitor | 15.6" |
| Digital vertical frequency | 48 - 75 Hz |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Display number of colours | 262000 colours |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| DisplayPort | Da |
| DVI | Nu |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Exterior finish type | Textured |
| Flicker-free technology | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Front bezel colour | Black |
| G-Sync | Nu |
| HD type | Full HD |
| HDMI | Nu |
| HDR | Nu |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Height (with stand) | 229.8 mm |
| Height adjustment | No |
| Light effects | No |
| Luminozitate maximă | 250 - 349 cd/m2 |
| Market positioning | Home |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Montare VESA | Da |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of OSD languages | 19 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Package depth | 85 mm |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 2.2 kg |
| Package width | 445 mm |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Panel type | IPS |
| Pivot | Yes |
| Pixel Pitch | 0.1793 x 0.1793 mm |
| Portabil | Da |
| Power adapter included | Yes |
| Power consumption (typical) | 16 W |
| Power supply type | Internal |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Recyclable packaging material | 100% |
| Refresh rate | 60Hz |
| Response time | 4 ms |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Surface hardness | 3H |
| Thunderbolt | Nu |
| Tilt angle range | 5 - 25° |
| Timp de răspuns monitor | 4 - 5 ms |
| Tip panel | IPS |
| Touchscreen | Nu |
| USB cable length | 1.8 m |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| USB Type-C | Da |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Viewing angle, horizontal | 170° |
| Viewing angle, vertical | 170° |
| Webcam | Nu |
| Weight (with stand) | 990 g |
| Width (with stand) | 363.4 mm |









