
-37 %
AX1500 Wi-Fi 6 Pocket Travel Router SPEED: 1201 Mbps at 5 GHz + 300 Mbps at 2.4 GHz SPEC: 2× Internal Antennas, 1× Gigabit WAN Port + 1× Gigabit LAN Port, 1 × USB 2.0 Port, 1× Type-C Power Port, 1024-QAM, OFDMA FEATURE: Router/3&4G USB Modem/USB Tethering/Hotspot/Access Point/Range Extender/Client Modes, IPv6 Supported, Beamforming, VPN Server, VPN Client, Cloud Support
AX1500 Wi-Fi 6 Pocket Travel Router SPEED: 1201 Mbps at 5 GHz + 300 Mbps at 2.4 GHz SPEC: 2× Internal Antennas, 1× Gigabit WAN Port + 1× Gigabit LAN Port, 1 × USB 2.0 Port, 1× Type-C Power Port, 1024-QAM, OFDMA FEATURE: Router/3&4G USB Modem/USB Tethering
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-WR1502X
- Greutate: 0.46kg
- Dimensiuni: 14.00cm x 9.50cm x 13.00cm
200,70 Lei
317,38 Lei
Fără TVA: 165,87 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 3G/4G USB modem compatibility | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| ADSL | No |
| Antenna design | Internal |
| Band | Dual Band |
| Compatibil Mesh | Nu |
| Depth | 90 mm |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DSL WAN | No |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Frequency-Band | SingleBand |
| Height | 28 mm |
| Indication light | Yes |
| Numar antene | 2 |
| Numar porturi RJ-45 | 2 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Output current | 1.5 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Box |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Port USB | Da |
| Port-Type | FastEthernet |
| Portabil | Da |
| Power source type | USB |
| Product type | Portable router |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Security algorithms | WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3-Personal |
| Segment | Consumer |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Suport SIM | Nu |
| Tehnologie | WIFI 6 |
| Tip Antena | Interna |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB Port | Yes |
| USB-Port | No |
| WAN-Ports | 1 |
| Web-based management | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 104 mm |
| WiFi-Standard | b/g/n |
| Wireless-Speed | 300Mbps |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (max) | 1500 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 1201 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| WR-3G_4G | No |
| WR-LAN-Ports | 4 |





