
-46 %
Carcasa Corsair 3200D RS, Mid Tower, Grey
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: CC-9011336-WW
- Greutate: 8.60kg
- Dimensiuni: 55.00cm x 30.00cm x 53.00cm
461,98 Lei
863,27 Lei
Fără TVA: 381,80 Lei
| Caracteristici | |
| Anti-dust filter | Yes |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Case-Fan | Yes |
| Case-Format | ATX |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Depth | 458 mm |
| Form factor | Midi Tower |
| Front fans diameters supported | 120,140 mm |
| Front radiator sizes supported | 360,280,240 mm |
| Front-USB_Audio | Yes |
| Height | 495 mm |
| Iluminare RGB | Nu |
| Included-PSU | No |
| Liquid cooling capability | Yes |
| Material | Plastic, Steel |
| Maximum CPU cooler height | 16.5 cm |
| Maximum graphics card length | 40 cm |
| Maximum PSU length | 18 cm |
| Number of 2.5 bays | 2 |
| Number of 3.5 bays | 1 |
| Number of 5.25 bays | 0 |
| Number of bottom fans supported (max) | 2 |
| Number of expansion slots | 7 |
| Number of front fans supported (max) | 3 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Number of top fans supported (max) | 3 |
| Placi baza compatibile | ATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Port Audio | Da |
| Porturi USB | Da |
| Power supply included | No |
| Power supply location | Bottom |
| Product colour | Grey |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120 mm |
| Recomandata pentru Gaming | Da |
| Side window | Yes |
| Supported HDD sizes | 3.5,2.5 |
| Supported motherboard form factors | ATX, Mini-ATX, micro ATX |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Tempered glass panel(s) | Yes |
| Tip carcasa | Mid Tower |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Top radiator sizes supported | 360,280,240 mm |
| Type | PC |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| Ventilator Inclus | Nu |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 219 mm |









