




-24 %





Carcasa CORSAIR 2500X Micro ATX Dual Chamber White/Bamboo Wood
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: CC-9011288-WW
- Greutate: 11.40kg
- Dimensiuni: 56.50cm x 46.00cm x 40.00cm
1.053,03 Lei
1.382,73 Lei
Fără TVA: 870,27 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Anti-dust filter | Yes |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Bottom fans diameters supported | 120,140 mm |
| Bottom radiator sizes supported | 240,280,360 mm |
| Cable management | Yes |
| Form factor | Midi Tower |
| Front-USB_Audio | Yes |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination location | Case fans |
| Iluminare RGB | Da |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Maximum CPU cooler height | 18 cm |
| Maximum graphics card length | 40 cm |
| Maximum PSU length | 22.5 cm |
| Number of 2.5 bays | 2 |
| Number of 3.5 bays | 2 |
| Number of bottom fans supported (max) | 3 |
| Number of expansion slots | 4 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Number of side fans supported (max) | 2 |
| Number of top fans supported (max) | 3 |
| On/off button | Yes |
| Placi baza compatibile | mATX, ATX |
| Port Audio | Da |
| Porturi USB | Da |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120 mm |
| Recomandata pentru Gaming | Da |
| Reset button | Yes |
| Side fans diameters supported | 120 mm |
| Side radiator sizes supported | 240 mm |
| Side window | Yes |
| SSD form factor | 2.5 |
| Suitable for | Gaming |
| Supported HDD sizes | 3.5 |
| Supported motherboard form factors | ATX |
| Supported power supply form factors | MicroATX, mini ITX |
| Tempered glass panel(s) | Yes |
| Tip carcasa | Mid Tower |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Top radiator sizes supported | 240,280,360 mm |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Ventilator Inclus | Da |









