-45 %
D-Link Switch DGS-105GL, 5 porturi Gigabit, Capacity 10Gbps, desktop, faramanagement, metal, negru, fara ventilator, D-Link Green.
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DGS-105GL
- Greutate: 0.31kg
- Dimensiuni: 19.50cm x 10.00cm x 6.00cm
80,98 Lei
146,08 Lei
Fără TVA: 66,93 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| DC input voltage | 5 V |
| Depth | 64 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 12.11 BTU/h |
| Height | 24 mm |
| IGMP snooping | No |
| Input current | 1 A |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| MAC address table | 2000 entries |
| Management | Nu |
| Mean time between failures (MTBF) | 1455562 h |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3p, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package type | Box |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power supply included | Yes |
| Rack mounting | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Viteza transfer | 10G+ |
| Weight | 160 g |
| Width | 100 mm |









