
-32 %
HDD desktop Seagate Barracuda ST2000DM008, 2 TB, 7200 rpm, 256 MB, SATA III
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ST2000DM008
- Greutate: 0.40kg
- Dimensiuni: 15.00cm x 10.00cm x 2.00cm
727,43 Lei
1.071,67 Lei
Fără TVA: 601,18 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Average latency | 6 ms |
| Buffer HDD intern | 256 MB |
| Bytes per sector | 4096 |
| Capacitate HDD intern | 2 TB |
| Compliance certificates | RoHS |
| Component for | PC |
| Depth | 147 mm |
| Drive ready time | 8 s |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| HDD capacity | 2 TB |
| HDD number of heads | 2 |
| HDD size | 3.5 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 202 mm |
| Hybrid-SSHD | No |
| Interface | Serial ATA III |
| Interfață HDD intern | SATA III |
| Non-operating altitude | -304 - 12192 m |
| Non-operating shock | 350 G |
| Non-operating vibration | 3 G |
| Operating altitude | -304 - 3048 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating shock | 80 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating vibration | 0.25 G |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| SMART technology | Yes |
| Start-up current | 2 A |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Storage drive buffer size | 256 MB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Type | HDD |
| Viteza rotație HDD intern | 7200 rpm |
| Weight | 415 g |
| Width | 101.6 mm |









