



-9 %




Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 7; 16" WQXGA (2560x1600) IPS 500nits Anti- glare, 100% sRGB, 165Hz, TÜV Low Blue Light; Intel® Core Ultra 7 165H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 5.0GHz, 24MB; Video NVIDIA® RTX 3000 Ada Generation 8GB GDDR6; RAM 1x 32GB LPCAMM2 LPDDR5x-7500; 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; SD 7.0 Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Human Presence Detection, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE200, 802.11be 2x2; BT5.4, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 (135W input) and DisplayPort™ 1.4; 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 (135W input) and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz or 4K/240Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD Express 7.0 card reader; 1x Security keyhole; 170W Slim Tip (3- pin);Battery Integrated 90Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black; Weight Starting at 1.82 kg; Dimensions 354.4 x 241.2 x 17.05 mm, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in; 3Y Premier TP WS WHB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 7; 16" WQXGA (2560x1600) IPS 500nits Anti- glare, 100% sRGB, 165Hz, TÜV Low Blue Light; Intel® Core Ultra 7 165H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 5.0GHz, 24MB; Video NVIDIA® RTX 3000 Ada Generation 8GB GDDR6; RAM
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: 21KV001YRI
- Greutate: 3.20kg
- Dimensiuni: 33.00cm x 8.00cm x 52.00cm
21.202,91 Lei
23.194,28 Lei
Fără TVA: 17.523,06 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| Alimentator | 170 W Slim Tip (3-pin) |
| Alte specificatii | sRGB:100% TÜV Low Blue Light |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Audio | HD Audio Sistem Stereo |
| Bluetooth | Da |
| Boxe | 2-way |
| Cache | 24 MB Smart Cache |
| Camera Web | Full HD |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Card reader | SD Express 7.0 |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Cititor amprenta | Da, integrat in butonul de Power |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Da |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Copilot+ PC | N/A |
| Culoare | Negru |
| Destinat pentru: | Workstation |
| Diagonala display | 16 inches |
| Dimensiuni | 354.4 x 241.2 x 17.05 mm |
| DisplayPort | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din prima serie |
| Format | WQXGA |
| Frecventa | 7500 MHz |
| Frecventa procesor | 1.40 GHz |
| Frecventa turbo max | 5.00 GHz |
| Frecventa turbo max. | 5.00 GHz |
| Functii camera Web | IR with Privacy Shutter and Human Presence Detection |
| Grafica | Da |
| Greutate | 1.6 - 2.0 kg |
| HDD-or-SSD | SSD |
| HDMI | 1 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Jack Audio | Da |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Layout tastatura | English |
| Luminozitate | 500 nt |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| Model placa video | RTX 3000 Ada |
| Model placa video dedicata | RTX 3000 |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Model procesor | 165H |
| Model video | 3000 Ada Generation |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Format | Regular |
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Nr. sloturi | 1 |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Nucleu | Meteor Lake |
| Numar nuclee | 16 |
| Numar Thread-uri | 22 |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Placa video | nVidia |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc Graphics |
| Producator placa video | nVidia |
| Producător procesor | Intel |
| Putere | 90 Whr |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Putere_ | 90 Whr |
| RAM | 32GB |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Resolution | WQUXGA |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 3000 Series |
| Serie video | RTX |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Sistem preinstalat | Da |
| Slot M.2 | Da |
| Solid state drive | Da |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Suport TPM | Discrete TPM 2.0 |
| Tastatura | 6-row Multimedia FN keys |
| Tastatura iluminata | Da |
| Tastatura numerica | Nu |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Tehnologie de fabricatie | 7 nm |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Thunderbolt | Da |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB Tip-C) |
| Tip display: | IPS |
| Tip memorie placa video: | GDDR6 |
| Tip memorie RAM | LPDDR5x |
| Tip memorie video | GDDR6 |
| Tip placă video | Dedicata |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 4.0x4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Touchscreen | Nu |
| Unitate optică | Nu are unitate optica integrata |
| USB 3.0 | 1 |
| USB 3.1 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / DisplayPort / Power Delivery) 1 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (Power Delivery / DisplayPort) |
| Versiune OS | 64 bit - limba Romana/Engleza |
| Video | nVidia |
| Wireless | 802.11be (2x2) |











