





-28 %






Dell 14 Premium DA14250, 14.5", Non-touch, 2K, 500 nit, IPS, 30-120Hz, InfinityEdge, Low Blue Light, Platinum, Intel(R) Core(TM) Ultra 7 255H (16 Cores, up to 5.1GHz Turbo), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 4050, 6 GB GDDR6, 32GB, LPDDR5X, 8400MT/s,dual channel, 1TB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive, Intel(R) Killer(TM) Wi-Fi 7 1750i (BE201) 2x2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card, 100 Watt Type-C Adapter, 6-Cell, 69.5Whr, Platinum Backlit English International Keyboard with Fingerprint Reader, External ports: USB ports: 3 x Thunderbolt 4 USB Type-C ports with Power Delivery 3.1 and DisplayPort 2.1, Audio port: 1 x headset (headphone and microphone combo) port, Video port(s): Same as USB, Media-card reader: 1 x microSDXC card reader v7.1 UHS-I/UHS-II, Power adapter port: DC-IN through one of the three Thunderbolt 4 USB Type-C port, Security-cable slot: Not supported, Internal slots: M.2: 1 x M.2 slot for M.2 2230 or M.2 2280 solid-state drive, Memory type: LPDDR5X, Memory speed: 6400 MT/s: For computers shipped with integrated graphics card, 8400 MT/s: For computers shipped with discrete graphics card, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 16 GB, Weight: 1.78 kg (3.92 lb), Windows 11 Pro, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, McAfee+ Premium 30-day trial, McAfee Business Protection 1-year
Dell 14 Premium DA14250 14.5", 2K 120Hz, Intel U7-255H, 32GB Ram, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4050 6 GB GDDR6, Windows 11 Pro
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DA14250_ARLH_104
- Greutate: 3.40kg
- Dimensiuni: 40.50cm x 32.50cm x 10.00cm
16.591,25 Lei
22.936,79 Lei
Fără TVA: 13.711,78 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| Bluetooth | Da |
| Camera Web | Full HD |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Copilot+ PC | N/A |
| Destinat pentru: | Consumer |
| Diagonala display | 14 - 14.9 inch |
| DisplayPort | Da |
| Greutate | 1.6 - 2.0 kg |
| HDD-or-SSD | SSD |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| Model placa video | RTX 4050 |
| Model procesor | 255H |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Format | Ultrabook |
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Producator placa video | nVidia |
| Producător procesor | Intel |
| RAM | 32GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Resolution | FHD |
| Rezoluție | 2048 x 1280 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 4000 Series |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Tastatura iluminata | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Tip display: | IPS |
| Tip placă video | Dedicata |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Touchscreen | Nu |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| USB Type-C | Da |
| Video | RTX 4050 |













