
Nou
-72 %
Memorie RAM Kingston DDR4 8GB 3200MHz CL16 1.35V Fury Beast Black XMP
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: KF432C16BB/8
- Greutate: 0.06kg
- Dimensiuni: 17.00cm x 6.00cm x 1.50cm
648,83 Lei
2.300,39 Lei
Fără TVA: 536,22 Lei
Garanție: 999 luni| Caracteristici | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Capacitate | 8 GB |
| Capacitate memorie RAM | 8GB |
| CAS latency | 16 |
| Component for | PC |
| Cooling type | Heatsink |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Depth | 133.3 mm |
| ECC | No |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Height | 34.1 mm |
| Iluminare LED | Nu |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Yes |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 2.0 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Kit | Nu |
| Kit dual channel | Nu |
| Kit quad channel | Nu |
| Latenta | 13 - 16 CL |
| Lead plating | Gold |
| Master (outer) case gross weight | 1.43 kg |
| Master (outer) case height | 61 mm |
| Master (outer) case length | 311.1 mm |
| Master (outer) case width | 196.8 mm |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Memory data transfer rate | 3200 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Module configuration | 1024M x 64 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Package depth | 14 mm |
| Package height | 171.4 mm |
| Package weight | 51.58 g |
| Package width | 57.1 mm |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Products per shipping (inner) case | 25 pc(s) |
| Radiator | Da |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Shipping (inner) case height | 6.1 cm |
| Shipping (inner) case length | 31.1 cm |
| Shipping (inner) case width | 19.7 cm |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Tip | DDR4 |
| Weight | 34.17 g |
| Width | 72 mm |
| _Frecvența memorie RAM | 3200MHz |
| _Iluminare | Nu |
| _Latenta | 16 CL |
| _Radiator RAM | Da |
| _Recomandat Gaming | Da |
| _Tip memorie RAM | DDR4 |









