

Nou
-35 %


Memorie RAM Kingston DDR5 64GB 6000Mhz CL36 1.35V Dual Channel Kit Fury Beast White RGB EXPO
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: KF560C36BWEAK2-64
- Greutate: 0.13kg
- Dimensiuni: 17.00cm x 12.00cm x 1.50cm
5.389,62 Lei
8.346,84 Lei
Fără TVA: 4.454,23 Lei
Garanție: 999 luni| Caracteristici | |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | Yes |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) version | 1.0 |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Capacitate | 64 GB |
| Capacitate memorie RAM | 64GB |
| CAS latency | 36 |
| Component for | PC |
| Cooling type | Heatsink |
| Country of origin | China, Taiwan |
| Depth | 133.3 mm |
| ECC | No |
| Frecventa | 6000 MHz |
| Height | 42.2 mm |
| Iluminare LED | Da |
| Internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| JEDEC standard | Yes |
| Kit | Da |
| Kit dual channel | Da |
| Kit quad channel | Nu |
| Latenta | 33 - 36 CL |
| Lead plating | Gold |
| Master (outer) case gross weight | 2.19 kg |
| Master (outer) case height | 147.3 mm |
| Master (outer) case length | 254 mm |
| Master (outer) case width | 181.6 mm |
| Memory clock speed | 3000 MHz |
| Memory data transfer rate | 6000 MT/s |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 32 GB |
| Memory ranking | 2 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Module configuration | 4096M x 64 |
| On-Die ECC | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Package depth | 14 mm |
| Package height | 171.4 mm |
| Package weight | 133.11 g |
| Package width | 121.9 mm |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Programming power voltage (VPP) | 1.8 V |
| Radiator | Da |
| Recomandat pt gaming | Da |
| Refresh row cycle time | 295 ns |
| Row active time | 32 ns |
| Row cycle time | 48 ns |
| SPD profile | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Tensiune alimentare | 1.35 V |
| Tip | DDR5 |
| Weight | 87.84 g |
| Width | 7.11 mm |
| _Frecvența memorie RAM | 6000MHZ |
| _Iluminare | Da |
| _Latenta | 36 CL |
| _Radiator RAM | Da |
| _Recomandat Gaming | Da |
| _Tip memorie RAM | DDR5 |









