
OFYS RT este o gamă de UPS-uri monofazate concepută pentru a proteja infrastructurile IT profesionale,
asigurând soluții competitive din punct de vedere al costurilor care îndeplinesc atât cerințele de fiabilitate a alimentării,
cât și flexibilitatea instalării.
Interfață LCD clară și neaglomerată, cu indicații sonore ce indică imediat starea de funcționare a UPS-ului,
chiar și pentru utilizatorii mai puțin specializați.
Protecție fiabilă a alimentării
asigurând soluții competitive din punct de vedere al costurilor care îndeplinesc atât cerințele de fiabilitate a alimentării,
cât și flexibilitatea instalării.
Interfață LCD clară și neaglomerată, cu indicații sonore ce indică imediat starea de funcționare a UPS-ului,
chiar și pentru utilizatorii mai puțin specializați.
Pachetul de comunicații oferă conexiune prin USB, cu card opțional cu contact de releu și interfață SNMP.
Protecție fiabilă a alimentării
- Tehnologia cu dublă conversie garantează stabilitatea tensiunii și frecvenței indiferent de starea rețelei.
- Toleranța mărită a tensiunii de intrare limitează numărul de comutări în modul baterie, prelungind durata de viață a bateriei.
- În cazul unei pene de curent, continuitatea serviciului este garantată de invertorul alimentat cu baterii reîncărcabile.
- Bypass-ul automat preia imediat controlul în cazul suprasarcinilor sau defecțiunilor, asigurând alimentarea continuă cu energie a sarcinilor.
OFYS RT 1000VA VFI UPS 1/1 PF=0,9 WITH BATTERY INTEGRATED
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: OFYS-RT-U1000
- Greutate: 14.00kg
- Dimensiuni: 60.00cm x 51.00cm x 24.00cm
2.196,65 Lei
Fără TVA: 1.815,41 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC outlet types | C13 coupler |
| Capacitate putere UPS | 900W |
| Capacitate Rack | 2U |
| Certification | CE; RCM (E2376) |
| Control type | Buttons |
| Depth | 310 mm |
| Display type | LCD |
| Ecran LCD: | Da |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Form Factor: | Rackmount/Tower |
| Height | 89 mm |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input operation voltage (max) | 300 V |
| Input operation voltage (min) | 180 V |
| Noise level | 50 dB |
| Number of input phases | 1 |
| Number of output phases | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Output operation voltage (min) | 208 V |
| Output power | 900 W |
| Output power capacity | 1 kVA |
| Port USB | Da |
| Power plug | C14 coupler |
| Rack capacity | 2U |
| RS-232 ports | 1 |
| Safety | EN 62040-1 |
| Serial interface | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 50 °C |
| Tip UPS: | Online |
| UPS topology | Double-conversion (Online) |
| USB Port | Yes |
| USB port type | USB Type-B |
| Weight | 1.08 kg |
| Width | 438 mm |







