
-16 %
ITYS 6000VA VFI UPS 1/1 PF=1 WITH BATTERY AND MANUAL BYPASS INTEGRATED
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ITY3-TW060B
- Greutate: 58.00kg
- Dimensiuni: 68.00cm x 37.00cm x 78.00cm
8.740,04 Lei
10.426,57 Lei
Fără TVA: 7.223,17 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 192 V |
| Built-in fan | Yes |
| Capacitate putere UPS | 6000W |
| Capacitate Rack | N/A |
| Certification | IEC/EN 62040-2, AS 62040.2 IEC/EN 62040-3 CE, RCM (E2376) |
| Charging current | 12 A |
| Control type | Buttons |
| Cooling type | Active |
| Country of origin | China |
| Crest factor | 3:1 |
| Depth | 469 mm |
| Display type | LCD |
| ECO mode | Yes |
| Ecran LCD: | Da |
| Efficiency | 95% |
| Efficiency (ECO mode) | 98% |
| Emergency Power Off (EPO) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Form factor | Tower |
| Form Factor: | Tower |
| Height | 596 mm |
| Input frequency | 40/70 Hz |
| Input operation voltage (max) | 276 V |
| Input operation voltage (min) | 160 V |
| Input power factor | 0.99 |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| LED indicators | Yes |
| Manual | Yes |
| Noise level | 50 dB |
| Number of input phases | 1 |
| Number of output phases | 1 |
| Operating altitude | 0 - 1000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Output operation voltage (min) | 220 V |
| Output power | 6000 W |
| Output power capacity | 6 kVA |
| Output power factor | 1 |
| Port USB | Da |
| Power protection features | Short circuit |
| Product colour | Black, Grey, Orange |
| RS-232 ports | 1 |
| Safety | IEC/EN 62040-1, AS 62040.1.1, AS 62040.1.2 |
| Tip UPS: | Online |
| Typical backup time at full load | 6.9 min |
| UPS topology | Double-conversion (Online) |
| USB Port | Yes |
| USB port type | USB Type-B |
| Waveform | Sine |
| Weight | 53 kg |
| Width | 225 mm |













