
-49 %
Placa de bază Biostar H61MV3 7.0 LGA1155
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: H61MHV3
- Greutate: 0.58kg
- Dimensiuni: 25.00cm x 19.00cm x 5.00cm
192,42 Lei
374,87 Lei
Fără TVA: 159,02 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Audio Chip | Realtek ALC897 |
| Audio connector | Yes |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Bluetooth | Nu |
| Cables included | SATA |
| Canale audio | 7.1 |
| Chipset audio integrat | Realtek |
| Compatible processor series | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Pentium® |
| Component for | PC |
| CPU fan connector | Yes |
| Drivers included | Yes |
| ECC сompatibility | Non-ECC |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Format | Micro-ATX (mATX) |
| Front panel audio connector | Yes |
| Gaming | Nu |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| HDMI | Da |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 3 |
| Height | 191 mm |
| LAN controller | Realtek RTL8111H |
| MB-Format | micro-ATX |
| MB-Socket | 1155 |
| Memorie maxima | N/A |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | DIMM |
| Model Chipset | H610 |
| Motherboard chipset | Intel® H61 |
| Motherboard chipset family | Intel |
| Motherboard form factor | micro ATX |
| Numar sloturi memorie | 2 |
| Number of chassis fan connectors | 2 |
| Number of memory slots | 2 |
| Number of SATA II connectors | 4 |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Onboard-CPU | No |
| PC health monitoring | CPU, Fan, Temperature, Voltage |
| PCI | 0 |
| PCI Express slots version | 2.0, 3.0 |
| PCI Express x1 (Gen 2.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI-Ex1 | 1 |
| PCI-Ex16 | 1 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | LGA 1155 (Socket H2) |
| PS/2 ports quantity | 1 |
| RAM-Slots | 2 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Serial-or-Paralel | No/No |
| Sloturi M.2 | N/A |
| Soclu Procesor | Socket LGA 1155 |
| Supported memory clock speeds | 1066,1333,1600 MHz |
| Supported memory module capacities | 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 16GB, 512MB |
| Supported memory types | DDR3-SDRAM |
| Supported processor sockets | LGA 1155 (Socket H2) |
| Supported storage drive interfaces | SATA II |
| Thunderbolt | Nu |
| Tip memorie | DDR3 |
| Tip slot interfata grafica | PCIe 3.0 x16 |
| USB 2.0 connectors | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB Type C | N/A |
| USB3 | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Video-Connection | VGA/HDMI |
| Width | 170 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Wireless | Nu |









