
Nou
-24 %
Placa video MSI GeForce RTX 5060 SHADOW 2X OC MAX, 8GB GDDR6, PCI Express x16, 256-bit
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GEFORCE RTX 5060 8G SHADOW 2X OC MAX
- Greutate: 0.84kg
- Dimensiuni: 28.00cm x 21.00cm x 8.00cm
1.828,79 Lei
2.400,16 Lei
Fără TVA: 1.511,40 Lei
| Caracteristici | |
| AI Ready | Da |
| Alimentare separata | 2x 8-pin PCI-E |
| Backplate | Da |
| Bus Memorie | 256bit |
| Capacitate | 8GB |
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Chipset | nVidia |
| Data lansarii chipset | 19.05.2025 |
| Dimensiune racire | Dual Slot |
| Dimensiuni | 197 x 120 x 40 mm |
| Display port | 3 |
| Editie/Racire | Dual Fan |
| Frecventa memorie | 28000 MHz |
| GPU Boost clock | 2535 MHz |
| HDCP Ready | Da |
| HDMI | 1 |
| Interfata grafica | PCI Express x8 5.0 Slot fizic: PCI Express x16 |
| Low profile | Full Profile |
| MiniDP | N/A |
| Model | GeForce RTX 5060 |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Producator chipset grafic | nVidia |
| Recomandat Gaming | Da |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Segment | Gaming |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Serie | GeForce RTX 5000 |
| Serie Procesor grafic | Blackwell GB206 |
| Sistem de racire | Activ |
| Sistem racire | Activ |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Suport G-Sync | Da |
| Suport Vulkan | Da |
| Tehnologie | 4 nm |
| Tehnologii | Microsoft DirectX® 12 Ultimate NVIDIA DLSS PCI Express Gen 5 NVIDIA® App NVIDIA Ansel NVIDIA FreeStyle NVIDIA ShadowPlay NVIDIA Highlights NVIDIA GPU Boost™ DLSS 4 Super Resolution DLAA Ray Reconstruction Frame Ge... |
| Tip memorie | GDDR6 |
| Tip racire | Aer |
| Versiune DirectX | 12 Ultimate |
| Versiune OpenGL | 4.6 |
| VR Ready | Da |









