
-37 %

| Port Retea | 1x RJ-45 |
| Viteza de transfer | 10/100 Mbps |
| Standarde IEEE 802.11 | 802.11 b/g/n |
| Rata transfer | 300 Mbps max. |
| Frecventa | 2.4 GHz |
| Dual Band | Nu |
| Antena | Extern |
| Tip antena | Omnidirectionala |
| Putere antena | 2x 4 dbi |
| Caracteristici Wireless | |
| Securitate | 64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK |
| Moduri wireless | AP, Multi-SSID, AP Client, Repeater, Universal Repeater, Bridge+AP |
| Management | SNMP |
| Suport | Passive PoE |
| Caracteristici Tehnice | |
| Dimensiuni | 181.6 x 129.5 x 36.2 mm |
Access Point TP-Link TL-WA801N-Indoor, N300, Passive PoE Supported
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-WA801N
- Greutate: 0.60kg
- Dimensiuni: 31.00cm x 7.00cm x 23.00cm
106,66 Lei
170,00 Lei
Fără TVA: 88,15 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | No |
| 6 GHz | No |
| AC adapter included | Yes |
| Antena | Externa |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 2 |
| AP-Type | Standalone |
| Auto Wireless Distribution System (WDS) | Yes |
| Band | Single - Band |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compatibil Mesh | Da |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Depth | 129.5 mm |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 36.2 mm |
| MAC address filtering | Yes |
| Management protocols | SNMP |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 30 m |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Numar porturi | 1-3 |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output current | 0.6 A |
| Output voltage | 9 V |
| Package depth | 223 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 560 g |
| Package width | 310 mm |
| Placement | Floor, Table |
| PoE adapter included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Product colour | White |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Service Set Identifier (SSID) features | Multiple SSIDs |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Tehnologie WI-FI | N/A |
| Transmitting power (FCC) | 20 dBm |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Viteza Transport | Fast Ethernet |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Width | 181.6 mm |
| WiFi-Frequency | 2.4-GHz |
| WiFi-Standard | b/g/n |
| Wireless isolation | Yes |
| WPS push button | Yes |




