
-38 %
AV1300 Gigabit Passthrough Powerline AC1200 Wi-Fi Kit KIT: 1× TL-WPA8631P + 1× TL-PA8010P TL-WPA8631P: SPEED: 300 Mbps at 2.4 GHz + 867 Mbps at 5 GHz, 1300 Mbps Powerline SPEC: Qualcomm CPU, 3× Gigabit Ports, AC-Passthrough, Wall Plugged, HomePlug AV2 FEATURE: Plug and Play, tpPLC Utility, tpPLC APP, One-Touch Wi-Fi Configuration, Auto-Sync Wi-Fi Setting, OneMesh, 2×2 MIMO (PLC), Pair for More Security, LED On/Off Button TL-PA8010P: SPEED: 1300 Mbps Powerline SPEC: Qualcomm CPU, 1× Gigabit Ports, AC-Passthrough, Wall Plugged, HomePlug AV2 FEATURE: Plug and Play, tpPLC Utility, 2×2 MIMO (PLC), Power Saving, Pair for More Security
AV1300 Gigabit Passthrough Powerline AC1200 Wi-Fi Kit KIT: 1× TL-WPA8631P + 1× TL-PA8010P TL-WPA8631P: SPEED: 300 Mbps at 2.4 GHz + 867 Mbps at 5 GHz, 1300 Mbps Powerline SPEC: Qualcomm CPU, 3× Gigabit Ports, AC-Passthrough, Wall Plugged, HomePlug AV2 FEA
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-WPA8631P KIT
- Greutate: 0.85kg
- Dimensiuni: 23.50cm x 19.50cm x 10.50cm
658,56 Lei
1.067,43 Lei
Fără TVA: 544,26 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Antenna type | Internal |
| Built-in power socket | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cantitate in pachet | 2 |
| Culoare | Alb |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| LAN ports | 3 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Modulation | OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 870 g |
| Package width | 230 mm |
| Plug and Play | Yes |
| Power consumption (typical) | 11 W |
| Power plug | Type E / F |
| PowerLine standard | HomePlug AV2 |
| Product colour | White |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| Security algorithms | WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 867 Mbit/s |




