
-45 %
D-Link DGS-1100-24V2. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 24. Full duplex. MAC address table: 8000 entries, Switching capacity: 48 Gbit/s. Networking standards: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x. Rack mounting, Form factor: 1U
D-Link DGS-1100-24V2. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 24. Full duplex. MAC address table: 8000 entries, Switching capacity: 4
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DGS-1100-24V2/E
- Greutate: 2.13kg
- Dimensiuni: 36.50cm x 33.50cm x 10.50cm
700,83 Lei
1.277,34 Lei
Fără TVA: 579,20 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Certification | FCC, CE, VCCI, C-Tick, BSMI, CCC |
| Compliance certificates | BSMI, CB, CCC, cUL |
| Depth | 180 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Flash memory | 16 MB |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 35.71 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Head-of-line (HOL) blocking | Yes |
| Heat dissipation | 54.3 BTU/h |
| Height | 44 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 9216 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| Loop protection | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Mean time between failures (MTBF) | 424762 h |
| Montare in rack | Da |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| Number of power supply units | 1 |
| Number of VLANs | 128 |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 50 °C |
| Packet buffer memory | 4.1 MB |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (max) | 15.9 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black, Grey |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 4.8 Gbit/s |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 1.32 kg |
| Width | 280 mm |









