
-55 %
EnGenius Managed Indoor 11be 2x3x3 AP AP/Indoor, Wi-Fi 7, with Cloud management triple band (2.4, 5 & 6 Ghz) 11be 400+4300+8700Mbps 4T4R 10GbE PoE.at
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ECW516L
- Greutate: 0.90kg
- Dimensiuni: 25.00cm x 9.00cm x 24.00cm
809,40 Lei
1.791,57 Lei
Fără TVA: 668,92 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| 6 GHz | Yes |
| Antena | Interna |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 8 |
| AP-Type | Managed |
| Band | Triple - band |
| Built-in processor | Yes |
| Compatibil Mesh | N/A |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), UKCA |
| DC voltage range | 12 V |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 20.5 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Flash memory | 1000 MB |
| Frequency band | 2.4 - 7.125 GHz |
| Height | 33 mm |
| Input current | 2 A |
| Internal memory | 4000 MB |
| LED indicators | LAN, Power |
| Maximum data transfer rate | 8700 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 700 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 4300 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (6 GHz) | 8700 Mbit/s |
| MIMO | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Mounting kit | Yes |
| Numar porturi | 1-3 |
| Number of SSID supported | 8 |
| Number of users | 128 user(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| PoE | Yes |
| Power consumption (max) | 20.7 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Processor frequency | 2000 MHz |
| Processor model | ARM Cortex-A53 |
| Product colour | White |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, WPA2-AES, WPA3 |
| Service Set Identifier (SSID) features | Multiple SSIDs |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Tehnologie WI-FI | WiFi 7 - BE |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Viteza Transport | N/A |
| Width | 205 mm |
| WiFi-Frequency | 2.4/5-GHz |
| WiFi-Standard | ax |









