
-56 %
EnGenius Managed / stand-alone 13i 10xGbE + 2xSFP L2+, 130W Cloud Switch (PoE+) with 2x SFP, 8-port GbE PoE.af/at(+) 130W. 4 Uplink (2xGbE 2xSFP) L2+ 13i switch with Cloud Management
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ECS1112FP
- Greutate: 2.90kg
- Dimensiuni: 40.00cm x 10.00cm x 31.00cm
898,53 Lei
2.024,14 Lei
Fără TVA: 742,59 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 10 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cloud-managed | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 229 mm |
| Flash memory | 32 MB |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Internal memory | 256 MB |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | FastEthernet |
| LAN-Ports | 8 |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Number of multicast groups filtered | 256 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | No |
| Routing entries | 192 |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| SSH/SSL support | Yes |
| Stackable | No |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| System event log | Yes |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 130 W |
| Viteza transfer | 10G+ |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 330 mm |









