
-55 %
EnGenius Managed / stand-alone Desktop 8-port GbE 55W Switch (PoE+) with 2x SFP 8-port GbE PoE switch.af/at(+) 55W, 2xSFP Desktop/Wall Mount
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: EWS2910P-FIT
- Greutate: 1.20kg
- Dimensiuni: 27.00cm x 17.00cm x 9.00cm
480,37 Lei
1.072,29 Lei
Fără TVA: 397,00 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Antena | N/A |
| AP-Type | Managed |
| Authentication type | RADIUS |
| Band | N/A |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Compatibil Mesh | N/A |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 240 mm |
| DHCP features | DHCP relay, DHCP snooping |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flash memory | 32 MB |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| Height | 27 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Internal memory | 256 MB |
| IPv4 & IPv6 features | IPv4/IPv6 access-control list (ACL), IPv6 ping |
| IPv4 routes | 59 |
| IPv6 routes | 5 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | Fault, LAN, PoE, Power |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Memory type | SDRAM |
| Multicast MAC address table | 256 entries |
| Multicast support | Yes |
| Numar porturi | 7+ |
| Number of static routes | 192 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 271 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 168 mm |
| PoE | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3 |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| SSH/SSL support | Yes |
| Static route | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| Tehnologie WI-FI | N/A |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 55 W |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Viteza Transport | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 620 g |
| Width | 105 mm |
| WiFi-Frequency | 2.4/5-GHz |
| WiFi-Standard | ax |









