
-46 %
Switch D-Link DGS-1520-52MP, 48 porturi Gigabit, 2 porturi SFP+, Capacity 80Gbps, 16K MAC, 17" Rackmount, 1*fan
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DGS-1520-52MP
- Greutate: 6.30kg
- Dimensiuni: 52.00cm x 11.00cm x 47.00cm
8.456,88 Lei
15.648,31 Lei
Fără TVA: 6.989,16 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G Ethernet (copper) ports quantity | 2 |
| 10G support | Yes |
| 2.5G Ethernet (copper) ports quantity | 4 |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 44 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| Fiber optic connector | SFP |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 139.88 Mpps |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| Head-of-line (HOL) blocking | Yes |
| Heat dissipation | 1635.1 BTU/h |
| IGMP snooping | Yes |
| Jumbo frames | 12288 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| Link aggregation | Yes |
| Loop protection | Yes |
| MAC address table | 16384 entries |
| Management | Da |
| Mean time between failures (MTBF) | 328174 h |
| Montare in rack | Da |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | v1/v2 |
| Noise level | 56.7 dB |
| Physical stacking (units) | 8 |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 28+ |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 459.5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 44 |
| Rack mounting | Yes |
| Routing protocols | OSPF, RIP, RIPng, VRRP |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Stackable | Yes |
| Static route | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 188 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 370 W |
| Virtual stacking (units) | 32 |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 4.8 kg |









