
-41 %
Switch TP-LINK LS1008, 8 port,10/100 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: LS1008
- Greutate: 0.15kg
- Dimensiuni: 13.00cm x 8.50cm x 8.50cm
31,71 Lei
54,16 Lei
Fără TVA: 26,20 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Depth | 48.7 mm |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 1.2 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 9.002 BTU/h |
| Height | 22.8 mm |
| Housing material | Plastic |
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 5 V |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 2000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | FastEthernet |
| LED indicators | Activity, Link, Power |
| MAC address table | 2000 entries |
| Management | Nu |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 12.9 mm |
| Package height | 84 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 170 g |
| Package width | 82 mm |
| Packet buffer memory | 0.75 MB |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 2.64 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | White |
| Quick start guide | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 1.6 Gbit/s |
| Viteza transfer | Fast Ethernet |
| Wall mountable | No |
| Width | 124.6 mm |




