


-34 %



| Numar porturi | 8x RJ-45 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Management | Da |
| Putere consumata | 6.42 W |
| Alimentare | 100 - 240VAC, 50/60Hz |
| Dimensiuni | 209 x 126 x 26 mm |
| Adrese MAC | 8K |
| Metoda forwarding | 11.9 Mpps |
| Routing/Switch Fabric | 16 Gbps |
| Standarde | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x |
| Altele | VLAN 802.1q , STP/RSTP/MSTP, LACP |
Switch TP-Link TL-SG2008, 8 port, 10/100/1000Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG2008
- Greutate: 0.94kg
- Dimensiuni: 28.00cm x 22.00cm x 6.50cm
459,74 Lei
696,21 Lei
Fără TVA: 379,95 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Cables included | AC |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 126 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Fanless | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 11.9 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 8 |
| Half duplex | Yes |
| Height | 26 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 9216 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Da |
| MIB support | Y |
| Montare in rack | Nu |
| Multicast support | Yes |
| Number of VLANs | 512 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 280 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package weight | 930 g |
| Package width | 223 mm |
| Packet buffer memory | 4 MB |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (max) | 6.42 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Security algorithms | SSH, SSH-2, SSL/TLS |
| Spanning tree protocol | Yes |
| SSH/SSL support | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Virtual LAN features | Multicast VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Width | 209 mm |




