
-37 %
5G AX3000 Wireless Dual Band Gigabit Router Build-In 5G Modem SPEED: 2402 Mbps at 5 GHz + 574 Mbps at 2.4 GHz, 5G NR 4.67Gbps/1.25Gbps, LTE support Cat 19 1.6Gbps/211Mbps SPEC: Internal Antennas, 2× Gigabit LAN Ports, 1× 2.5Gbps WAN/LAN Port, 5G NR R15 SA/5G NR R15 NSA/LTE-FDD/LTE-TDD/DC-HSDPA/HSPA+/HSPA/UMTS FEATURE: Tether App, Cloud Support, Parental Controls, QoS, EasyMesh
5G AX3000 Wireless Dual Band Gigabit Router Build-In 5G Modem SPEED: 2402 Mbps at 5 GHz + 574 Mbps at 2.4 GHz, 5G NR 4.67Gbps/1.25Gbps, LTE support Cat 19 1.6Gbps/211Mbps SPEC: Internal Antennas, 2× Gigabit LAN Ports, 1× 2.5Gbps WAN/LAN Port, 5G NR R15 SA
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ARCHER NX500
- Greutate: 1.20kg
- Dimensiuni: 22.00cm x 11.00cm x 23.00cm
1.650,92 Lei
2.607,07 Lei
Fără TVA: 1.364,40 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 3G bands supported | 850,900,2100 MHz |
| 3G standards | DC-HSDPA, HSPA, HSPA+, UMTS |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| AC adapter included | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| ADSL | No |
| Antenna connector type | SMA |
| Antenna design | Internal & external |
| Antennas quantity | 10 |
| Band | Dual Band |
| Built-in display | No |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Compatibil Mesh | Da |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Depth | 99 mm |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DMZ support | Yes |
| DoS attack prevention | Yes |
| DSL WAN | No |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Filtering | Yes |
| Frequency-Band | DualBand |
| Guest access | Yes |
| Height | 190 mm |
| IP address filtering | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum Tx power (2.4 GHz) | 20 dBmW |
| Maximum Tx power (5 GHz) | 30 dBmW |
| Mobile network generation | 5G |
| Numar antene | 10 |
| Numar porturi RJ-45 | 2 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output current | 2 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Box |
| Parental control | Yes |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Port USB | Da |
| Portabil | Nu |
| Power source type | AC |
| Product colour | White |
| Product type | Desktop/pole router |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Segment | Home |
| SIM card slot | Yes |
| SIM card type | NanoSIM |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Suport SIM | Da |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| Tehnologie | WIFI 6 |
| Tip Antena | Interna |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| URL filtering | Yes |
| USB Port | No |
| USB-Port | Yes |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WAN-Ports | 1 |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 99 mm |
| WiFi-Standard | ax |
| Wireless-Speed | 1750Mbps |
| WLAN data transfer rate (max) | 2402 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| WR-3G_4G | No |
| WR-LAN-Ports | 4 |








