
-36 %
ASUS RT-BE90U BE9400 AiMesh. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN data transfer rate (max): 9400 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN data rates: 2500 Mbit/s, VPN support: nstant Guard VPN Client L2TP VPN Client Open VPN VPN Client PPTP VPN Client WireGuard VPN Server.... Security algorithms: SSH, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3-Enterprise, WPA, WPA3-Personal, WPS, WPA-Enterprise,..., Firewall security: Maximum Firewall Keyword Filter : 64 • Maximum Firewall Network Service Filter : 32 • Maximum.... Product type: Tabletop router, Product colour: Black, LED indicators: Power, LAN, WAN
ASUS RT-BE90U BE9400 AiMesh. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN data transfer rate (max): 9400 Mbit/s. Ethernet LAN interface type: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN d
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: 90IG0A30-MO9C10
- Greutate: 1.50kg
- Dimensiuni: 44.00cm x 23.00cm x 8.00cm
798,12 Lei
1.249,91 Lei
Fără TVA: 659,61 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 3G/4G USB modem compatibility | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Antenna design | External |
| Antennas quantity | 6 |
| Band | Tri-Band |
| Bandwidth control | Yes |
| Built-in FTP server | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compatibil Mesh | Da |
| Depth | 180 mm |
| DHCP server | Yes |
| DMZ support | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Flash memory | 256 MB |
| Height | 191 mm |
| Internal memory | 1000 MB |
| LED indicators | Power, LAN, WAN |
| MAC address filtering | Yes |
| Media server | Yes |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| MU-MIMO technology | Yes |
| Network address translation (NAT) | Yes |
| Numar antene | 6 |
| Numar porturi RJ-45 | 4 |
| On/off switch | Yes |
| Output current | 2.5 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package depth | 236 mm |
| Package height | 82 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.45 kg |
| Package width | 442 mm |
| Parental control | Yes |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Port USB | Da |
| Portabil | Nu |
| Power source type | AC |
| Processor cores | 4 |
| Processor frequency | 1500 MHz |
| Product colour | Black |
| Product type | Tabletop router |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Segment | Consumer |
| SIM card slot | No |
| Suport SIM | Nu |
| Support Samba (storage) | Yes |
| System event log | Yes |
| Tehnologie | WIFI 7 |
| Tip Antena | Externa |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB Port | Yes |
| Wake-on-LAN ready | Yes |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 761 g |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Width | 320 mm |
| WLAN data transfer rate (first band) | 688 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (max) | 9400 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 2882 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (third band) | 5764 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |













