-44 %
D-Link Router Wireless DWR-960 4G cat.7, AC1200, LTE + Wi-Fi SOC chipset, 2 x prturi gigabit LAN, 1 x WAN , 2 x antene externe, 2 x 2 MU- MIMO, 300 Mbps download, 100 Mbps Upload, Wireless AC1200 (866 Mbps on 5 GHz + 300 Mbps on 2.4 GHz).
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DWR-960
- Greutate: 0.06kg
- Dimensiuni: 25.00cm x 7.00cm x 18.50cm
486,81 Lei
871,00 Lei
Fără TVA: 402,32 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 2G standards | GPRS, GSM |
| 3G | Yes |
| 3G standards | UMTS |
| 4G | Yes |
| 4G bands supported | 800,900,1800,2100,2600 MHz |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| ADSL | No |
| Antenna design | External |
| Antenna included | Yes |
| Band | Dual Band |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Compatibil Mesh | Nu |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Depth | 126 mm |
| Detachable antenna(s) | Yes |
| DHCP client | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| External power adapter | Yes |
| Frequency-Band | DualBand |
| GSM bands supported | 850,900,1800,1900 MHz |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | LAN, Power, WLAN |
| MAC address filtering | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| Network address translation (NAT) | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11n |
| Numar antene | 2 |
| Numar porturi RJ-45 | 2 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Port USB | Nu |
| Port-Type | Gigabit |
| Portabil | Nu |
| Power source type | DC |
| Product type | Portable router |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2 |
| Segment | Consumer |
| SIM card slot | Yes |
| Stateful Packet Inspection (SPI) | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Suport SIM | Da |
| Sustainability compliance | Yes |
| Tehnologie | WIFI 5 |
| Tip Antena | Externa |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| UMTS bands supported | 900,2100 MHz |
| USB Port | No |
| USB-Port | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WAN-Ports | 1 |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 300 g |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 132 mm |
| WiFi-Standard | b/g/n |
| Wireless-Speed | 1200Mbps |
| WLAN data transfer rate (first band) | 866 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (max) | 1200 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 300 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| WR-3G_4G | Yes |
| WR-LAN-Ports | 2 |













