
-23 %
Dell Pro Slim Essential (QVS1260), desktop slim chassis, 180W PSU, ENERGY STAR Qualified, Intel Core Ultra 5 225 processor (20 MB cache, 10 cores, 10 threads, up to 4.9 GHz, 65W), Intel UHD Graphics, 16GB: 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MT/s, 512GB M.2 PCIe NVMe SSD, No Media Card Reader, No PCIe add-in card, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth wireless card, Dell Optical Mouse - MS116 (Black), Dell Wired Keyboard - KB216 - US International (QWERTY) - Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports (front), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port (front), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port (front), 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with Smart Power On (rear), 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports (rear), Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Power-adapter port: 1 x power-cable connector, Security-cable slot: 1 x Kensington security-cable slot, 1 x padlock ring, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230 or 2280 slot for solid state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for a 3.5-inch hard drive, PCIe: 1 x half-height PCIe x16 slot, 2 x half-height PCIe x1 slots, Memory slots: 2 x UDIMM slots, Memory type: DDR5, Memory speed: 4800 MT/s, Maximum memory configuration: 32 GB, Weight: minimum 3.49 kg, Ubuntu 24.04 LTS, 3Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Desktop Business Dell Pro Slim Essential QVS1260 cu procesor Intel Core Ultra 5 225 pana la 4.9 GHz, 16GB DDR5, 512GB SSD, Intel Integrated Graphics, Linux, Black, 3 ani garantie
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: BTO101_QVS1260_EMEA_UBU
- Greutate: 5.00kg
- Dimensiuni: 49.00cm x 39.50cm x 26.00cm
4.184,76 Lei
5.414,42 Lei
Fără TVA: 3.458,48 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| Altele | Tip SSD: M.2 2230 PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Audio | 1 x combo |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Bluetooth | Da |
| Cache | 20 MB Intel Smart Cache |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Capacity-HDD | no-HDD |
| Capacity-SSD | 512GB |
| Chipset | Realtek |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Copilot+PC | Nu |
| Culoare | Negru |
| Destinat pentru: | Business |
| Dimensiune | 293 x 303.5 x 95 mm |
| Display port | 1 |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | SFF |
| Eficienta | 85 % |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 5 din a doua serie |
| Format desktop | SFF - Small Form Factor |
| Frecventa memorie | 5600 MHz |
| Frecventa procesor | 3.30 GHz |
| Frecventa turbo max | 4.90 GHz |
| Greutate | 4.75 kg |
| HDD | None |
| HDD-or-SSD | SSD |
| HDMI | 1 |
| Kensington lock | Da |
| LAN | 1 Gbps |
| Max TDP | 121 W |
| Memorie inclusa | Da |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Microsoft-OS | LINUX |
| Model | ALC3204 |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Model procesor | 225 |
| Model-procesor | Intel core Ultra 5 |
| Monitor inclus | Nu |
| Mouse | Da |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Nucleu | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 10 |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Numar Thread-uri | 10 |
| PFC | Activ |
| Placa video dedicata | N/A |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Producator placa video | Intel Graphics |
| Producător procesor | Intel |
| RAM | 16GB |
| Recomandat | Small Office |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| SATA III | 1 |
| Security lock | Da |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Sistem de operare | Ubuntu Linux |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Slot 1 | 16 GB |
| Slot M.2 | 1 x M.2 2230/2280 (stocare) 1 x M.2 2230 (WiFi/BT) |
| Slot PCI Express x1 | 2 |
| Slot PCI Express x16 | 1 |
| Sloturi memorie | 2 |
| Socket procesor | 1851 |
| Solid state drive | Da |
| SSD | 512GB |
| Stocare inclusa | Da |
| Sunet | HD Audio |
| Suport DirectX | 12 |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Sursa | 180 W 80 PLUS Bronze |
| Tastatura | Da |
| Tehnologie | 3 nm |
| Tip | DDR5 |
| Tip carcasa | Small Form Factor |
| Tip memorie | DDR5 |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 5 |
| Tip RAM | non-ECC |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Tip stocare | SSD |
| Unitate optică | Nu |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 2 |
| USB Type C | 1x USB 3.2 Gen 1 Tip C |
| Versiune OS | 24.04 LTS |
| Video | Onboard |
| Wireless | Da |













