
-18 %
OFYS RT
este o gamă de UPS-uri monofazate concepută pentru a proteja infrastructurile IT profesionale, asigurând soluții competitive din punct de vedere al costurilor care îndeplinesc atât cerințele de fiabilitate a alimentării, cât și flexibilitatea instalării.
Interfață LCD clară și neaglomerată, cu indicații sonore ce indică imediat starea de funcționare a UPS-ului, chiar și pentru utilizatorii mai puțin specializați.
Pachetul de comunicații oferă conexiune prin USB, cu card opțional cu contact de releu și interfață SNMP.
este o gamă de UPS-uri monofazate concepută pentru a proteja infrastructurile IT profesionale, asigurând soluții competitive din punct de vedere al costurilor care îndeplinesc atât cerințele de fiabilitate a alimentării, cât și flexibilitatea instalării.
Interfață LCD clară și neaglomerată, cu indicații sonore ce indică imediat starea de funcționare a UPS-ului, chiar și pentru utilizatorii mai puțin specializați.
Pachetul de comunicații oferă conexiune prin USB, cu card opțional cu contact de releu și interfață SNMP.
Tehnologia cu dublă conversie garantează stabilitatea tensiunii și frecvenței indiferent de starea rețelei.
- Toleranța mărită a tensiunii de intrare limitează numărul de comutări în modul baterie, prelungind durata de viață a bateriei.
- În cazul unei pene de curent, continuitatea serviciului este garantată de invertorul alimentat cu baterii reîncărcabile.
- Bypass-ul automat preia imediat controlul în cazul suprasarcinilor sau defecțiunilor, asigurând alimentarea continuă cu energie a sarcinilor.
SOCOMEC OFYS RT 3000VA, 2700W, VFI UPS 1/1 PF=0,9 WITH BATTERY INTEGRATED, RS232 – USB, IEC 320 (16 A), 6x IEC 320 (10 A), 1 x IEC 320 (16 A)
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: OFYS-RT-U3000
- Greutate: 32.90kg
- Dimensiuni: 60.00cm x 25.00cm x 76.00cm
4.142,17 Lei
5.033,72 Lei
Fără TVA: 3.423,28 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Built-in fan | Yes |
| Capacitate putere UPS | 2700W |
| Capacitate Rack | 2U |
| Certification | CE; RCM (E2376) |
| Control type | Buttons |
| Depth | 630 mm |
| Display type | LCD |
| Ecran LCD: | Da |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Form Factor: | Rackmount/Tower |
| Height | 89 mm |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input operation voltage (max) | 300 V |
| Input operation voltage (min) | 180 V |
| Noise level | 50 dB |
| Number of input phases | 1 |
| Number of output phases | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Output operation voltage (min) | 208 V |
| Output power | 2700 W |
| Output power capacity | 3 kVA |
| Port USB | Da |
| Power plug | C14 coupler |
| Rack capacity | 2U |
| RS-232 ports | 1 |
| Safety | EN 62040-1 |
| Serial interface | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 50 °C |
| Tip UPS: | Online |
| UPS topology | Double-conversion (Online) |
| USB Port | Yes |
| USB port type | USB Type-B |
| Weight | 29.3 kg |
| Width | 438 mm |







