
-45 %
Portable USB Storage Drive EX300U 1TB
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: CSSD-EX300U1TB
- Greutate: 0.10kg
- Dimensiuni: 13.00cm x 11.00cm x 2.50cm
734,27 Lei
1.326,21 Lei
Fără TVA: 606,83 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Capacitate SSD extern | 1 TB |
| EXT-SSD-CAPACITY | 1TB |
| EXT-SSD-INTERFACE | USB3.0 |
| Format HDD-SSD extern | N/A |
| Hardware encryption | No |
| Interfata SSD extern | USB 3.2 Gen 2 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| NVMe | No |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating vibration | 20 G |
| Password protection | No |
| Product colour | Grey |
| Read speed | 1100 MB/s |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD-FORMAT | 2.5" |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connector | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Weight | 98 g |
| Wi-Fi | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Write speed | 1100 MB/s |













