
Nou
-63 %
SSD intern Kingston KC600, 512 GB, SATA3 mSATA
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: SKC600MS/512G
- Greutate: 0.03kg
- Dimensiuni: 9.50cm x 5.00cm x 1.00cm
840,39 Lei
2.301,97 Lei
Fără TVA: 694,54 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Bracket-3.5in | Yes |
| Capacitate | 512 GB |
| Citire max | sub 1000 MB/s |
| Citire max. | 550 MB/s |
| Component for | PC/Laptop |
| Controller type | SMI SM2259 |
| Country of origin | China |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Depth | 508 mm |
| Format | mSATA |
| Format SSD | mSATA |
| Hardware encryption | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Height | 48.5 mm |
| Iluminare LED | Nu |
| Interface | Serial ATA III |
| Interfata | mSATA |
| Interfață SSD | SATA |
| Master (outer) case gross weight | 416.98 g |
| Master (outer) case height | 54 mm |
| Master (outer) case length | 206.4 mm |
| Master (outer) case width | 104.8 mm |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Memory type | 3D TLC |
| Non-operating vibration | 20 G |
| NVMe | No |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating vibration | 2.17 G |
| Package depth | 7.62 mm |
| Package height | 95.2 mm |
| Package weight | 13.94 g |
| Package width | 457 mm |
| Power consumption (average) | 0.1 W |
| Power consumption (idle) | 0.08 W |
| Power consumption (read) | 1.2 W |
| Power consumption (write) | 2.4 W |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Random read (4KB) | 90000 IOPS |
| Random write (4KB) | 80000 IOPS |
| Read speed | 550 MB/s |
| Recomandat Gaming | Nu |
| Scriere Max | 400 - 550 MB/s |
| Scriere max. | 500 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES-XTS |
| SSD capacity | 512 GB |
| SSD form factor | mSATA |
| SSD-Capacity | ≤256GB |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Suport NVMe | Nu |
| TBW rating | 300 |
| Weight | 6 g |
| Width | 29.9 mm |
| Write speed | 520 MB/s |
| _Recomandat Gaming | Da |









