
-32 %
SSD Samsung 9100 PRO 4TB PCIe 5.0 NVMe M2
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: MZ-VAP4T0BW
- Greutate: 0.07kg
- Dimensiuni: 14.50cm x 10.00cm x 2.00cm
7.116,33 Lei
10.469,76 Lei
Fără TVA: 5.881,26 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Average power consumption (read) | 9 W |
| Average power consumption (write) | 8.2 W |
| Bracket-3.5in | No |
| Capacitate | 4 TB |
| Citire max | Peste 8000 MB/s |
| Component for | PC/Laptop |
| Depth | 2.38 mm |
| Format | M.2 |
| Hardware encryption | Yes |
| Height | 22.1 mm |
| Interface | PCI Express 5.0 |
| Interfata | PCI Express 5.0 x4 |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Memory type | V-NAND TLC |
| NVMe | Yes |
| Operating shock | 1500 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating voltage | 3.3 V |
| Package type | Box |
| Random read (4KB) | 2200000 IOPS |
| Random write (4KB) | 2600000 IOPS |
| Read speed | 14800 MB/s |
| Recomandat Gaming | Da |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Scriere Max | Peste 8000 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| SSD capacity | 4 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD-Capacity | 4TB |
| SSD-Interface | PCI-E |
| Suport NVMe | Da |
| TRIM support | Yes |
| Weight | 9 g |
| Width | 80.2 mm |
| Write speed | 13400 MB/s |








