
-32 %
SSD Samsung 990 EVO+ 1TB PCI Express 4.0
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: MZ-V9S1T0BW
- Greutate: 0.07kg
- Dimensiuni: 14.50cm x 9.50cm x 2.00cm
1.308,42 Lei
1.924,55 Lei
Fără TVA: 1.081,34 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Bracket-3.5in | No |
| Capacitate | 1 TB |
| Citire max | 7000 - 8000 MB/s |
| Component for | PC |
| Depth | 2.38 mm |
| Format | M.2 |
| Hardware encryption | Yes |
| Height | 22.1 mm |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Interfata | PCI Express 4.0 x4 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Mean time between failures (MTBF) | 1500000 h |
| Memory type | V-NAND TLC |
| NVMe | Yes |
| NVMe version | 2.0 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Random read (4KB) | 850000 IOPS |
| Random write (4KB) | 1350000 IOPS |
| Read speed | 7150 MB/s |
| Recomandat Gaming | Da |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Scriere Max | 6000 - 7000 MB/s |
| Security algorithms | 256-bit AES |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| SSD-Capacity | 1TB |
| SSD-Interface | PCI-E |
| Suport NVMe | Da |
| TRIM support | Yes |
| Weight | 9 g |
| Width | 80.2 mm |
| Write speed | 6300 MB/s |








