


-41 %



The Neomounts by Newstar LED-WR100BLACK is a fixed wall mount with 360 degrees rotation function for flat screens up to 75". This mount is a great choice when you want the ultimate viewing flexibility with your flat screen. Depth of this mount is 5 centimetres.
Neomounts by Newstar LED-WR100BLACK is suitable for screens up to 75". The weight capacity of this product is 50 kg. The wall mount is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200 to 600x400 mm.
Create a clean design ambiance for your flat screen TV in a living room, bedroom or public environment, wether you want to use the screen in landscape or portrait mode.
Neomounts by Newstar LED-WR100BLACK is suitable for screens up to 75". The weight capacity of this product is 50 kg. The wall mount is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200 to 600x400 mm.
Create a clean design ambiance for your flat screen TV in a living room, bedroom or public environment, wether you want to use the screen in landscape or portrait mode.
Suport TV de perete, Neomounts by Newstar LED-WR100BLACK, Fix, 37"- 75", VESA 600x400mm, suporta pana la 50kg, negru
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: LED-WR100BLACK
- Greutate: 5.80kg
- Dimensiuni: 63.50cm x 5.00cm x 27.50cm
458,97 Lei
775,32 Lei
Fără TVA: 379,32 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Angle of rotation | 360° |
| Dimensiune VESA maxima | 600 x 400 mm |
| Dimensiune VESA minima | 200 x 200 mm |
| Distance to the wall (max) | 5.1 cm |
| Greutate maxima suportata | intre 31 si 50 kg |
| Marime maxima ecran | intre 61 si 80" |
| Master (outer) case gross weight | 18.3 kg |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Master (outer) case length | 285 mm |
| Master (outer) case net weight | 16.2 kg |
| Master (outer) case width | 650 mm |
| Maximum screen size | 190.5 cm (75) |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Minimum screen size | 94 cm (37) |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Montare | Perete |
| Montare perete | 600x400 |
| Mounting type | Wall |
| Nr ecrane suportate | 1 |
| Number of displays supported | 1 |
| Package net weight | 6.1 kg |
| Products per master (outer) case | 3 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 105 pc(s) |
| Rotating | Yes |
| Sistem rotativ | Da |
| Tip miscare suport | Fixed |
| Tip suport | Fix |












