


-39 %



The Neomounts by Newstar floor stand, model PLASMA-M1950E is a mobile floor stand for flat screens up to 100" (254 cm). This mobile stand is a great choice for space saving placement or when wall-, ceiling mounting or desk placement is not an option. This cart stretches your investment by serving a variety of projection needs by sharing a large display over multiple rooms. Get optimal positioning for both standing and seated audiences, in any application, in any part of your location.
Neomounts by Newstar's versatile tilt (15°) technology allows the mount to change to any viewing angle to fully benefit from the capabilities of the flat screen. The mount is manually height adjustable from 134 to 166 centimetres. An innovative cable management conceals and routes cables from mount to flat screen. Hide your cables to keep the stand nice and tidy.
Neomounts by Newstars' floor stand, PLASMA-M1950E holds your TV, AV equipment and even hides your cables. The trolley features four solid castor wheels, of which the two front wheels are equipped with a brake. The casters allow the stand to move it to where you need it. Easily roll this cart through doorways and over thresholds.
Neomounts by Newstar's versatile tilt (15°) technology allows the mount to change to any viewing angle to fully benefit from the capabilities of the flat screen. The mount is manually height adjustable from 134 to 166 centimetres. An innovative cable management conceals and routes cables from mount to flat screen. Hide your cables to keep the stand nice and tidy.
Neomounts by Newstars' floor stand, PLASMA-M1950E holds your TV, AV equipment and even hides your cables. The trolley features four solid castor wheels, of which the two front wheels are equipped with a brake. The casters allow the stand to move it to where you need it. Easily roll this cart through doorways and over thresholds.
Suport TV de podea, Neomounts by Newstar PLASMA-M1950E, Reglabil, 60"-100", VESA 1000x600, suporta pana la 100kg, negru
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: PLASMA-M1950E
- Greutate: 41.80kg
- Dimensiuni: 130.00cm x 18.00cm x 80.50cm
2.789,48 Lei
4.540,15 Lei
Fără TVA: 2.305,35 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Cable management | Yes |
| Country of origin | China |
| Dimensiune VESA maxima | 1000 x 600 mm |
| Dimensiune VESA minima | 200 x 200 mm |
| Greutate maxima suportata | peste 51 kg |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Height | 1660 mm |
| Height adjustment range | 1340 - 1660 mm |
| Height adjustment type | Manual |
| Housing material | Steel |
| Marime maxima ecran | Peste 80" |
| Master (outer) case gross weight | 41.8 kg |
| Master (outer) case height | 1305 mm |
| Master (outer) case length | 177 mm |
| Master (outer) case net weight | 41.8 kg |
| Master (outer) case width | 805 mm |
| Maximum screen size | 2.54 m (100) |
| Maximum VESA mount | 1000 x 600 mm |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Minimum screen size | 152.4 cm (60) |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Montare | Podea |
| Montare perete | 600x400 |
| Mounting type | Floor |
| Nr ecrane suportate | 1 |
| Number of displays supported | 1 |
| Package depth | 805 mm |
| Package height | 1305 mm |
| Package net weight | 41.8 kg |
| Package weight | 41.8 kg |
| Package width | 177 mm |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 8 pc(s) |
| Quantity per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Sistem rotativ | Nu |
| Tilt angle | 15° |
| Tip miscare suport | 5-movement |
| Tip suport | Fix |
| Weight | 38.6 kg |












