


-45 %



The Neomounts by Newstar FPMA-W300BLACK is a fixed wall mount for flat screens up to 55" with a maximum weight capacity of 40 kg.
The FPMA-W300BLACK has a depth of 2,7 cm and is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200 to 400x400mm. Deviant hole patterns can be covered using one of Neomounts by Newstar's VESA adapter plates. The integrated bubble level assures easy installation of the mount.
The FPMA-W300BLACK has a depth of 2,7 cm and is suitable for screens that meet VESA hole pattern 200x200 to 400x400mm. Deviant hole patterns can be covered using one of Neomounts by Newstar's VESA adapter plates. The integrated bubble level assures easy installation of the mount.
Suport TV de perete, Neomounts by Newstar FPMA-W300BLACK, Fix, 32"- 55", VESA 400x400mm, suporta pana la 40kg, negru
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: FPMA-W300BLACK
- Greutate: 1.40kg
- Dimensiuni: 45.50cm x 12.00cm x 4.50cm
96,51 Lei
174,62 Lei
Fără TVA: 79,76 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Country of origin | China |
| Depth (max) | 2.7 cm |
| Depth adjustment range | 0 - 27 mm |
| Dimensiune VESA maxima | 400 x 400 mm |
| Dimensiune VESA minima | 200 x 200 mm |
| Distance to the wall (max) | 2.7 cm |
| Easy to install | Yes |
| Greutate maxima suportata | intre 31 si 50 kg |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Height | 42.5 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 0 - 425 mm |
| Housing material | Steel |
| Marime maxima ecran | intre 31 si 60" |
| Master (outer) case gross weight | 13.8 kg |
| Master (outer) case height | 465 mm |
| Master (outer) case length | 250 mm |
| Master (outer) case net weight | 12 kg |
| Master (outer) case width | 240 mm |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55) |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Minimum screen size | 81.3 cm (32) |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Montare | Perete |
| Montare perete | 400x400 |
| Mounting type | Wall |
| Nr ecrane suportate | 1 |
| Number of displays supported | 1 |
| Package depth | 46 mm |
| Package height | 450 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Package width | 112 mm |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 300,400 x 400 |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 300 pc(s) |
| Sistem rotativ | Nu |
| Tip miscare suport | Fixed |
| Tip suport | Fix |
| Type | Fixed |
| Weight | 1.2 kg |
| Width | 43.3 mm |
| Width adjustment range | 0 - 433 mm |










