
-17 %
Switch ALLIED TELESIS GS950, 16 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: AT-GS950/16-50
- Greutate: 3.10kg
- Dimensiuni: 39.00cm x 8.00cm x 40.00cm
1.573,76 Lei
1.889,30 Lei
Fără TVA: 1.300,63 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Certification | UL 1950 FCC/EN55022 VCCI C-Tick EN60950 (TUV) EN55024 CE |
| Combo SFP ports quantity | 2 |
| Console port | RJ-45 |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10GBASE-T |
| Depth | 256 mm |
| Flash memory | 2 MB |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 43.2 mm |
| Input current | 0.3 A |
| Internal memory | 8 MB |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Da |
| Montare in rack | Da |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Packet buffer memory | 0.5 MB |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power connector | DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Product colour | White |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Throughput | 14.88 Mpps |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 2.38 kg |
| Width | 352 mm |








