
-37 %
Switch TP-Link TL-SF1009P, 9 port, 10/100 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SF1009P
- Greutate: 1.00kg
- Dimensiuni: 28.00cm x 22.50cm x 7.00cm
195,52 Lei
309,13 Lei
Fără TVA: 161,59 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 9 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), CE, RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| DC input voltage | 53.5 V |
| Depth | 98 mm |
| Fanless | Yes |
| Fast Ethernet (copper) ports quantity | 9 |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 1.3392 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 262.84 BTU/h |
| Height | 27 mm |
| Housing material | Metal |
| Input current | 1.31 A |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| LAN port type | FastEthernet |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Power |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 2000 entries |
| Management | Nu |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 280 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 980 g |
| Package width | 223 mm |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 77.08 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 8 |
| Power source | DC/PoE |
| Power supply included | No |
| Rack mounting | No |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 1.6 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 65 W |
| Viteza transfer | Fast Ethernet |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 171 mm |





