

-39 %


Switch TP-Link TL-SF1016D, 16 port, 10/100 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SF1016D
- Greutate: 0.75kg
- Dimensiuni: 28.50cm x 7.00cm x 22.50cm
117,31 Lei
192,88 Lei
Fără TVA: 96,95 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX, 10BASE-T |
| DC input voltage | 9 V |
| Depth | 142 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Fanless | Yes |
| Fast Ethernet (copper) ports quantity | 16 |
| Flow control support | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Heat dissipation | 11.01 BTU/h |
| Height | 40 mm |
| Input current | 0.6 A |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| LAN port type | FastEthernet |
| LED indicators | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 2000 entries |
| Management | Nu |
| Minimum system requirements | Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista, Windows 7, MAC OS, NetWare, UNIX, Linux |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 590 g |
| Package width | 223 mm |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 3.23 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 3.2 Gbit/s |
| Viteza transfer | Fast Ethernet |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 200 mm |




