

Nou
-38 %


Switch TP-Link TL-SG1008P, 8 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG1008P
- Greutate: 1.18kg
- Dimensiuni: 28.00cm x 22.00cm x 6.00cm
231,19 Lei
371,22 Lei
Fără TVA: 191,07 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Airflow direction | Back-to-front airflow |
| Authentication | Auto VLAN |
| Authentication type | HWTACACS |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cable types supported | Cat6a |
| Cables included | AC |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Compatible memory cards | MMC Mobile |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-T |
| DC input voltage | 48 V |
| Depth | 98 mm |
| DHCP features | DHCPv6 client |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Fanless | Yes |
| Fiber ethernet cabling technology | 40GBASE-LR4 |
| Fiber optic connector | LuxCis |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 11.904 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 8 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 225.75 BTU/h |
| Height | 27 mm |
| Housing material | Polymer |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 1.25 A |
| IPv4 & IPv6 features | IPv6 Telnet |
| Jumbo frames | 16000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Error |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address entries | Blackhole MAC address entries |
| MAC address table | 4800 entries |
| Management | Nu |
| Maximum cable length | 100 m |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.11j |
| Number of power supply units | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 280 mm |
| Package height | 68 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 900 g |
| Package width | 223 mm |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 75 W |
| Power consumption (typical) | 53 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | Active PoE |
| Power source | DC/PoE |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Hazelnut |
| Quality of Service (QoS) support | No |
| Queue scheduling algorithms | SP |
| Rack mounting | No |
| Routing protocols | IP |
| Security algorithms | HTTPS |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 64 W |
| User guide | Yes |
| Virtual LAN features | IP subnet–based VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN mapping type | 2:2 VLAN Mapping |
| Width | 171 mm |



