
-39 %
| Numar porturi | 16x RJ-45 |
| Porturi | 16x RJ45 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Compatibilitate | 802.3 802.3u 802.3ab 802.3x |
| Alimentare | 100 - 240 V AC |
| Dimensiuni | 440 x 180 x 44 mm |
| Montare in rack | 19 inch |
| Functii LED | Da |
| Adrese MAC | 8000 |
| Metoda forwarding | Store and forward |
| Altele | Backbound Bandwidth: 32Gbps Wire-speed Performance MAC Address Auto-Learning and Auto-aging |
Switch TP-Link TL-SG1016, 16 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG1016
- Greutate: 2.60kg
- Dimensiuni: 53.00cm x 8.00cm x 25.00cm
310,19 Lei
504,65 Lei
Fără TVA: 256,35 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Cables included | AC |
| Compatible operating systems | Microsoft Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7/2012/8/10 MacOS NetWare UNIX Linux |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 180 mm |
| Fanless | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 23.8 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 16 |
| Half duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 35.6 BTU/h |
| Housing material | Metal |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Maximum cable length | 100 m |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 528 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 2.04 kg |
| Package width | 250 mm |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | AC-in jack |
| Power consumption (max) | 10.44 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |





