
-39 %
| Numar porturi | 16x RJ-45 |
| Porturi | 16x RJ45 |
| Viteza de transfer | 10/100/1000 Mbps |
| Dimensiuni | 294 x 180 x 44 mm |
| Montare in rack | 19 inch |
| Memorie Buffer | 512KB |
| Adrese MAC | 8K |
| Altele | Quality of Service: - Support Port Based/802.1p Based priority - Support 4 priority queues - Rate Limit - Storm Control L2 Features: - IGMP Snooping - Link Aggregation - Port Mirroring - Cable Diagnostics - Loop Prevention |
Switch TP-Link TL-SG1016DE, 16 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG1016DE
- Greutate: 2.30kg
- Dimensiuni: 40.00cm x 8.00cm x 25.00cm
354,05 Lei
583,92 Lei
Fără TVA: 292,60 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cable types supported | Cat3, Cat5, Cat6 |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Compatible operating systems | Windows |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Depth | 180 mm |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 23.8 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 16 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 34.52 BTU/h |
| Height | 44 mm |
| Housing material | Metal |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LAN-Ports | 16 |
| Layer | Unmanaged |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Maximum cable length | 100 m |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Number of queues | 4 |
| Number of VLANs | 32 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 400 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.91 kg |
| Package width | 250 mm |
| Packet buffer memory | 0.5 MB |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | AC-in jack |
| Power consumption (max) | 11.73 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rackable | No |
| Rate limiting | Yes |
| Redundant-PSU | Yes |
| Resource CD | Yes |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 32 Gbit/s |
| Throughput | 23.8 Mpps |
| User guide | Yes |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Width | 294 mm |





