

-38 %


Switch TP-Link TL-SG105, 5 port,10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG105
- Greutate: 0.46kg
- Dimensiuni: 19.00cm x 11.00cm x 13.00cm
97,10 Lei
157,21 Lei
Fără TVA: 80,25 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Cables included | AC |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 98 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 7.4 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 5 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 7.83 BTU/h |
| Height | 25 mm |
| Housing material | Steel |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 9 V |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 16000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| MAC address auto-aging supported | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 2048 entries |
| Management | Nu |
| Maximum data transfer rate | 2 Gbit/s |
| Montare in rack | Nu |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 92 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 370 g |
| Package width | 125 mm |
| Packet buffer memory | 1 MB |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 2.3 W |
| Power LED | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100/1000Mbps |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Switching protocols | CSMA/CD |
| User guide | Yes |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Wall mountable | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Width | 100 mm |





