
-8 %
Switch Zyxel GS1008-HP, 8 Port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1008HP-EU0101F
- Greutate: 1.25kg
- Dimensiuni: 26.00cm x 14.00cm x 8.00cm
360,67 Lei
391,94 Lei
Fără TVA: 298,07 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | AC |
| DC input voltage | 55 V |
| Depth | 105 mm |
| Flow control support | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 26 mm |
| Input current | 1.3 A |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LED indicators | PoE, Power |
| Management | Da |
| Master (outer) case gross weight | 9 kg |
| Master (outer) case height | 282 mm |
| Master (outer) case length | 415 mm |
| Master (outer) case width | 283 mm |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 132 mm |
| Package height | 78 mm |
| Package weight | 1.26 kg |
| Package width | 256 mm |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 72 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Power supply included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Weight | 610 g |
| Width | 240 mm |








