
-8 %
Switch ZYXEL GS2220-10, 10 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS2220-10-EU0101F
- Greutate: 2.22kg
- Dimensiuni: 36.00cm x 8.00cm x 24.00cm
995,56 Lei
1.082,02 Lei
Fără TVA: 822,78 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Authentication | Guest VLAN, MAC-based authentication |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 10 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cables included | AC |
| Certification | LVD, BSMI FCC 15 A, CE EMC A, BSMI ENC RoHS A |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 162 mm |
| DHCP features | DHCP client, DHCP relay, DHCP snooping, DHCPv6 client, DHCPv6 relay |
| Fanless | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flash memory | 32 MB |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 15 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 37.51 BTU/h |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Internal memory | 256 MB |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Management | Da |
| Mean time between failures (MTBF) | 1213492 h |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 0 dB |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Package depth | 235 mm |
| Package height | 61 mm |
| Package weight | 2.21 kg |
| Package width | 375 mm |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 11 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH-2, SSL/TLS |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Voice VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 267 mm |








