


-45 %



D-LINK DMS-105 UNMANAGED SWITCH 5 PORT, Interfata: 5 x 10/100Mbps/1G/2.5G, Auto MDI/MDIX, CAPACITATE SWITCH: 25gBPS, Packet Forwarding Rate:18.6 Mpps, Dimensiuni 100.5 x 82 x28mm, Greutate: 238.6 g.
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DMS-105
- Greutate: 0.40kg
- Dimensiuni: 11.00cm x 9.00cm x 9.50cm
464,09 Lei
846,15 Lei
Fără TVA: 383,55 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| 2.5G Ethernet (copper) ports quantity | 5 |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Compliance certificates | BSMI, CE, Low Voltage Directive (LVD), RoHS |
| DC input voltage | 12 V |
| Depth | 8.2 mm |
| Fanless | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 18.6 Mpps |
| Heat dissipation | 16.78 BTU/h |
| Height | 28 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 1 A |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| LED indicators | Activity, Link, Power |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address table | 4000 entries |
| Management | Nu |
| Mean time between failures (MTBF) | 765190 h |
| Montare in rack | Nu |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Packet buffer memory | 8.1 MB |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (typical) | 4.918 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Stackable | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 25 Gbit/s |
| Viteza transfer | 2.5G |
| Weight | 238.6 g |
| Width | 100.5 mm |









