
-37 %
LiteWave 24-Port Gigabit Switch PORT: 24× Gigabit RJ45 Ports SPEC: 1U 13-inch Rack-mountable Steel Case FEATURE: Plug and Play
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: LS1024G
- Greutate: 1.93kg
- Dimensiuni: 34.00cm x 8.00cm x 23.50cm
354,05 Lei
561,46 Lei
Fără TVA: 292,60 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | Power |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 140 mm |
| Fanless | Yes |
| Forwarding rate | 35.712 Mpps |
| Heat dissipation | 42.77 BTU/h |
| Input current | 0.6 A |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | FastEthernet |
| LAN-Ports | 5 |
| MAC address table | 8000 entries |
| Mean time between failures (MTBF) | 1183684 h |
| Montare in rack | Da |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3p, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (max) | 12.6 W |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | No |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | No |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 48 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Width | 294 mm |




